Humusas žieminėms grūdinėms kultūroms HUMIV 100

Sėklos apdirbimas HUMIV 100 huminiu preparatu: 1 litras  / 1 tona sėklų. Skiedžiama su atitinkamu kiekiu vandens, reikalingu suvilgyti reikiamą kiekį sėklų. Po apdirbimo HUMIV 100  huminiu preparatu, sėkloje greičiau įvyksta biocheminiai ir fiziologiniai procesai. Fermentų veikiami cheminiai junginiai (krakmolas, baltymai, riebalai) tampa prieinamoje formoje ir lengvai pasisavinami. Sėklos suvilgymas HUMIV 100 stabdo infekcijų plitimą (ant sėklos nusėda naudingos mikrofloros, kuri apsaugo sėklą ir daigą), tokių kaip helmintosporiozė (Helminthosporium), fuzariozė (Fusarium) ir kitas.

Pirmasis purškimas HUMIV 100 huminiu preparatu atliekamas rudenį krūmijimosi pradinėje fazėje.

Pirmojo purškimo norma: 7-8 litrai preparato į 300 l.vandens / 1 hektaras.

Rudeninis purškimas užgrūdina augalą – pagerina atsparumą šalčiui, sustiprina šaknų sistemą, reikalingą peržiemojimui.

Krūmijimosi fazėje augalas pasisavina daug naudingų medžiagų, ypač cukrų, kurių iki žiemos augalas turi sukaupti 20-27 %, nuo sausos medžiagos masės. Tai natūrali ypatinga apsauga nuo šalčio, puvinio ir pavasarinio pelėsio (Fusarium nivale). Taip pat pirmasis purškimas padidina apsaugą nuo miltligės (Blumeria graminis), rūdžių ir kt.

Antrasis purškimas HUMIV 100 huminiu preparatu atliekamas pavasarį krūmijimosi pradžioje. Galimas purškimas kartu su herbicidais.

Antrojo purškimo norma: 8 litrai preparato į 300 l. vandens / 1 hektaras.

Antrasis purškimas reikalingas dėl geresnio lapų plokštelės formavimosi, intensyvesnės fotosintezės ir stipresnės šaknų sistemos.

Trečiasis purškimas atliekamas bamblėjimo fazės pradžioje. Galimas apdirbimas kartu su herbicidais.

Trečiojo purškimo HUMUSU huminiu preparatu norma: 5-6 litrai preparato į 300 l. vandens / 1 hektaras.

Po trečiojo purškimo augalai gali lengviau pasisavinti maistingas medžiagas, įtakojančias derlingumui, padidina baltymų ir glitimo kiekį grūduose.

Paskesnieji purškimai gali būti atliekami mažesnėmis normomis (3-4 litrai  / 1 hektaras), bet ne dažniau, nei kartą per 14 dienų.

Žieminės grūdinės kultūros

  • Kvietys (triticum)
  • Rugys (Secale)
  • Miežis (Hordeum)
  • Kvietrugis (Triticum x S–ecale)